Aktuality

STANOVY

25.8.2017

STANOVY
Brno new station development a.s.
IČ: 27723607
Čl. I
Založení akciové společnosti

1. Akciová společnost byla založena dne 26.2.2006.

Čl. II
Obchodní firma, sídlo společnosti a internetové stránky

1. Obchodní firma společnosti zní: Brno new station development a.s.
2. Sídlo společnosti je v obci Brno.
3. Internetové stránky společnosti jsou: http://www.bnsd.cz/

Čl. III
Struktura řízení společnosti 

1. Společnost má monistický systém vnitřní...

ZPRÁVA O VZTAZÍCH

25.8.2017

ZPRÁVA O VZTAZÍCH
obchodní společnosti
Brno new station development a.s.

Představenstvo společnosti Brno new station development a.s., IČ: 27723607, se sídlem: Trnitá 500/9, Trnitá, 602 00 Brno, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně v oddílu B, vložce 4860 (dále jen „Brno new station development a.s.“ nebo „BNSD“), jako statutární orgán osoby ovládané ve smyslu ust. § 74 a násl. zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (dále jen „ZOK“), vypracoval podle ust. § 82 ZOK následující zprávu o vztazích mezi...

ZPRÁVA PŘEDSTAVENSTVA SPOLEČNOSTI

25.8.2017

ZPRÁVA PŘEDSTAVENSTVA SPOLEČNOSTI
Brno new station development a.s., IČ: 27723607
se sídlem: Trnitá 500/9, Trnitá, 602 00 Brno, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 4860 (dále jen „společnost“)
O PODNIKATELSKÉ ČINNOSTI SPOLEČNOSTI A STAVU JEJÍHO MAJETKU ZA ROK 2016

Představenstvo společnosti se v i roce 2016 pravidelně scházelo na společných jednáních na základě operativní domluvy jeho členů. Neodkladné záležitosti představenstvo řešilo průběžně prostřednictvím e-mailu či telefonicky.
V roce 2016...

POZVÁNKA NA ŘÁDNOU VALNOU HROMADU

25.8.2017

POZVÁNKA NA ŘÁDNOU VALNOU HROMADU

Představenstvo společnosti
Brno new station development a.s.
IČ: 27723607, se sídlem: Trnitá 500/9, Trnitá, 602 00 Brno, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 4860 (dále jen „společnost“)
svolává
ŘÁDNOU VALNOU HROMADU
která se uskuteční dne 26. 9. 2017 v 13:00 hodin
na adrese: Benešova 703/21, Brno-město, 602 00 Brno 

s tímto pořadem jednání:
1. Zahájení, kontrola usnášeníschopnosti
2. Volba orgánů valné hromady
3....

BNSD opraví hlavní nádraží. Rekonstrukce vyjde na čtvrt miliardy

11.1.2017

Výpravní budova brněnského nádraží se během dvou let změní. Proměnou projdou například všechny poklady ve vestibulu, opět se zprovozní restaurace Secese a vznikne podzemní parkoviště pro 350 aut. Přestože ještě není rozhodnuto, kde bude v následujících letech hlavní nádraží stát, České dráhy jej musí udržovat v provozuschopném stavu a opravy jsou nutné.

Zatímco fasáda na budově hlavního nádraží je obnovená už sedm let, interiér ještě rekonstrukcí neprošel. „Je to krásná ostuda. Je to krásná budova, ale v ostudném stavu,“ popsal stav nádraží architekt ze Studia RAW Tomáš Rusín....

Brno bojuje se špínou a pustilo se do velkého úklidu přednádražních prostor

2.12.2016

Koše, lavičky, dlažbu i fasádu hlavního nádraží už od rána omývá a dezinfikuje skupina pracovníků čisticí firmy. Městská část Brno-střed se totiž s ostatními institucemi, které mají na starosti komplikovaný přednádražní prostor, rozhodla pro jeho intenzivní úklid. Nově budou uklízeči čistit okolí nádraží nepřetržitě každý den nezávisle na počasí.

Kromě zametacích a kropicích vozidel umývají pracovníci úklidové firmy špinavé dlaždice a schody i speciálním přístrojem, který ostřikuje daná místa horkou vodou pod tlakem. „Voda má kolo 90 stupňů Celsia a je to velmi účinné na...

Velké zlepšování nádraží začíná

1.12.2016

Hlavní brněnské nádraží čeká proměna vnitřní i vnější. Nejbližším krokem k ní bude nepřetržitý důkladný úklid. Město na něj přidá miliony korun. Tím dalším vnitřní přestavba haly za čtvrt miliardy, která odstartuje v příštím roce a potrvá do roku 2020.

BRNO Tady se nám to nelíbí, oznámili Brňané, když v létě vytvářeli pocitovou mapu města a zapichovali černé špendlíky okolo brněnského hlavního nádraží. Vadí jim špína, povalující se odpadky, skvrny na dlažbě, zápach i popíjející bezdomovci. Přitom tudy denně projde zhruba 60 tisíc lidí.
Ode dneška by se ale věci měly pohnout k...

Velké zlepšování brněnského nádraží. Začne se důkladným úklidem

1.12.2016

Hlavní brněnské nádraží čeká proměna vnitřní i vnější. Nejbližším krokem k ní bude nepřetržitý důkladný úklid. Město na něj přidá miliony korun. Tím dalším vnitřní přestavba haly za čtvrt miliardy, která odstartuje v příštím roce a potrvá do roku 2020.

Tady se nám to nelíbí, oznámili Brňané, když v létě vytvářeli pocitovou mapu města a zapichovali černé špendlíky okolo brněnského hlavního nádraží. Vadí jim špína, povalující se odpadky, skvrny na dlažbě, zápach i popíjející bezdomovci. Přitom tudy denně projde zhruba 60 tisíc lidí ( o pocitové mapě jsme psali zde ).

Ode dneška...

Modernizace hlavního brněnského vlakové nádraží začne příští rok, dokončena bude 2020

28.11.2016

Brno se stalo regionálním byznys centrem a je přirozenou křižovatkou cest Praha, Ostrava, Bratislava, Vídeň či Graz a musí mít odpovídající nádraží s odpovídajícími službami, uvádí v rozhovoru pro finance.cz předseda představenstva Brno new station development Jiří Hos.

Jaké plány s hlavním vlakovým nádražím v Brně máte?

Příprava rekonstrukce byla dlouhá a nesmírně náročná - trvala téměř osm let. A to jednak z důvodu, že jde o nákladnou investici, ale zejména, že jde o historickou secesní budovu, která je památkově chráněná. Dlouho jsme proto hledali architektonické studio,...

Čekat na vlak v restauraci? Po opravě nádraží běžná věc

28.11.2016

Budova brněnského hlavního nádraží podstoupí v příštích letech rekonstrukci. Stavbaři dají nový kabát nejen výpravní budově, ale i její levé části s pokladnami. Změní se podoba přednádražních prostor a přilehlé Benešovy ulice.

Ilustrační foto - brněnský uzel v noci. (Přemysl Šimák)

Brno – V opravených a přemístěných pokladnách si už za několik let koupí jízdenky cestující, kteří pojedou vlakem z Brna. Umožní to rekonstrukce nádražní budovy, o které rozhodli představitelé společnosti Brno new station development. Ta ji má dlouhodobě v pronájmu.

Kompletní proměnou projde...